У лютому у комунальних тролейбусах та автобусах Полтави запрацює оплата проїзду через ручні валідатори

Незабаром полтавці зможуть готівкою, банківською карткою чи телефоном з NFC-модулем розрахуватися за проїзд у тролейбусі. На черзі — придбання картки, яка, можливо, дозволить власнику отримати знижку

ТОВ «Фарго Сістемс» (компанія, що запускає у Полтаві автоматизовану систему оплати проїзду) планує вже у лютому проводити розрахунки в тролейбусах та автобусах КП «Полтаваелектроавтотранс» через ручні валідатори.

Про це «Полтавщині» повідомив керівник товариства Максим Голдиш:

— Орієнтовно у лютому кондуктори «Полтаваелетроавтотранс» в тролейбусах та автобусах проводитимуть оплату проїзду через ручні валідатори, які матимуть вже проінструктовані нами кондуктори підприємства. Щодо використання валідаторів, то ми вже підписали відповідний договір з «ПЕАТ». Ми готувалися стартувати раніше, але «ПЕАТ» наразі узгоджує певні тонкощі з податківцями.

Оплату можна буде провести за допомогою готівки, банківської картки чи мобільного телефону з NFC-модулем.

Дизайн електронного квитка від Mironenko design Дизайн електронного квитка від Mironenko design

Поки «обкатуватиметься» ця перехідна система оплати проїзду, «Фарго Сістемс» розгорне мережу пунктів продажу електронних карток:

— В принципі, вже завершуємо роботу з підприємцями, які готові продавати наші картки (бажано ближче до зупинок громадського транспорту). Картку можна буде придбати і через інтернет, відповідний сайт вже розробляється. Вартість картки — 40-50 грн. Потім на цю картку потрібно покласти певну суму, фактично, вона буде електронним гаманцем пасажира. Попередньо домовились із власниками iBox (у місті приблизно 300 цих терміналів) про поповнення наших карток. Також планую попросити міську владу, щоб вона прийняла окреме рішення для власників карток, щоб проїзд їм коштував дешевше, щоб існувала певна знижка.

Паралельно цим процесам міська рада має пройти через процедуру регуляторного акту — і затвердити різні тарифні плати для проїзду у Полтаві. Це дозволить полтавцям, власникам персональних карток, сплачувати за проїзд менше, ніж гості міста.

Нагадаємо, 21 вересня виконавчий комітет Полтавської міськради підписав договір із ТОВ «Фарго Сістемс» на впровадження у Полтаві електронного квитка.

Після запуску системи е-квитка на транспортних засобах КП «ПЕАТ» оператор АСОП планує співпрацювати і з приватними перевізниками, не усі із яких поки погоджуються із такою перспективою.

Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»