Сучасні виклики вищої освіти або яке життя ПУЕТ під час карантину?

Оголошений у країні загальнонаціональний карантин безумовно додав певного відбитку на освітній процес та організацію роботи університету. Перш за все, ПУЕТ повністю перейшов на дистанційну форму роботи.

Відзначимо, що університет має багаторічний досвід освіти за дистанційними технологіями, отже, зробити це було легко. Адже студенти та викладачі давно звикли працювати в цьому форматі, й нині всі 100% задіяні в освітньому процесі.

Саме завдяки наявному досвіду досить ефективно була організована логістика роботи інших підрозділів ПУЕТ, адже матеріально-технічна забезпеченість університету та сучасні технології дозволили мобілізувати зусилля та вирішити це у стислі строки.

Переважна більшість викладачів залишається вдома та дотримується правил карантину. Отже, вони мають можливість приділити увагу своїй родині, упорядкувати справи, як особисті, так і професійні. ПУЕТ упевнений, що більшість із них удома працюють не лише в освітньому процесі зі студентами, а й над науковими публікаціями, власними авторськими розробками та користуються нагодою для саморозвитку. Глибоко переконані в тому, що найближчим часом отримаємо нові цікаві та сучасні ідеї та з новими силами будемо їх втілювати в життя.

Англійська дистанційно? Це просто та цікаво (разом з зав. кафедри к. філ.н., доц. Іщенко В. Л.)

Практичне заняття зі студентами-фінансистами веде зав. кафедри, д.е.н., професор Карцева В.В.

Нарада кафедри економічної кібернетики, бізнес-економіки та інформаційних систем

Засідання кафедри менеджменту online Засідання кафедри менеджменту online

Дистанційний курс для студентів спеціальності «Готельно-ресторанна справа», укладач к.т.н., доц. Рогова Н.В. Дистанційний курс для студентів спеціальності «Готельно-ресторанна справа», укладач к.т.н., доц. Рогова Н.В.

Практичне заняття зі студентами освітньої програми «Публічні закупівлі», к.е.н., доц. Карпенко Є. А. Практичне заняття зі студентами освітньої програми «Публічні закупівлі», к.е.н., доц. Карпенко Є. А.

Онлайн консультування студентів-правознавців, ст. викладач Боберська К.Г. Онлайн консультування студентів-правознавців, ст. викладач Боберська К.Г.

Онлайн заняття для студентів освітньої програми «Облік і аудит» від к.е.н., доц. Любимова М. О. Онлайн заняття для студентів освітньої програми «Облік і аудит» від к.е.н., доц. Любимова М. О.

Розуміючи всі особливості сучасної ситуації, колектив університету з оптимізмом та з наснагою дивиться у майбутнє в очікуванні майбутніх проєктів.

За словами ректора університету, проф. Нестулі О.О.: «… карантин безумовно наклав відбиток на організацію освітнього процесу нашого університету, наше життя, але ніякий карантин ніколи не змінить філософію нашого вишу: «Університет для студентів!».

Тому зараз для студентів створено велику кількість можливостей перебуваючи дома на карантині використати власний час з користю та не полишити своє навчання.

Майбутня маркетологіня, студентка 2 курсу Йосипенко А., яка зараз за програмою академічної мобільності для студентів перебуває за кордоном та вчиться дистанційно

Практичне заняття студентки-технолога 2 курсу Зоріної А.Л. вдома

. Студенти-філологи 4 курсу навчаються онлайн під керівництвом к.п.н., доц. Король Т.Г. . Студенти-філологи 4 курсу навчаються онлайн під керівництвом к.п.н., доц. Король Т.Г.

Залік з дисципліни «Декларування товарів», к.т.н., доцент Губа Л.М. Залік з дисципліни «Декларування товарів», к.т.н., доцент Губа Л.М.

Дослідження складу пральних порошків дистанційно у відеочаті Дослідження складу пральних порошків дистанційно у відеочаті

Формування сучасних навичок завдяки дистанційному курсу від к.е.н., доц. кафедри управління персоналом, економіки праці та економічної теорії Степанової Л.В. Формування сучасних навичок завдяки дистанційному курсу від к.е.н., доц. кафедри управління персоналом, економіки праці та економічної теорії Степанової Л.В.

Для студентів нині дуже важливо, щоб університет постійно був із ними на зв’язку. Отже, ПУЕТ з кожним із студентів підтримує контакт, а сучасні технології надають безліч можливостей:

  • для освіти в ПУЕТ є дистанційні технології навчання: можливість в оф- та онлайн-режимах працювати з дистанційними курсами та отримувати консультації від викладачів. Адже існуючий досвід і впевненість у його ефективності дистанційних технологій, особливо, якщо студент зацікавлений у набутті нових знань. Завдяки освітньому порталу побудованому на платформі #Moodle це стає просто. Усі вони виконують установлені правила й умови карантину. Це не складно, особливо для молодої та енергійної людини. Усі студенти, яким було призначено стипендії, отримують її вчасно;
  • для спілкування в ПУЕТ існують окремі чати інститутів, факультетів, випускових кафедр (спеціальностей та освітніх програм) і кураторів у месенжерах (Facebook, Viber, WhatsApp, Telegram), групи в соціальних мережах (Facebook та Instagram). І тут навички молоді стануть у пригоді. Кожен студент уже долучений і навіть не до однієї групи.

Нагадуємо, що під час карантину саме сайт університету, офіційні сторінки університету в соціальних мережах, інформаційні канали в месенжерах є джерелами надійної та актуальної інформації про університет. Про всі розпорядження студенти дізнаються саме через них;

  • для вирішення особистих питань для студентів завжди працюють гарячі лінії мобільного зв’язку. Нагадуємо, що перелік найпоширеніших телефонних номерів можна знайти на головній сторінці сайту та в постах у Facebook та Instagram.

Для університету важливі потреби кожного й керівництво вишу разом з усім колективом прагне спільно вирішувати проблеми, відповідати на запитання та йти вперед. Отже, кожен із студентів або працівників має можливість звернутися за допомогою й порадою до деканів, директорів, проректорів та керівників інших співробітників університету. Саме для них працюють робочі мобільні телефони та інші засоби зв’язку.

Робочі наради проекторів та ректорату проходять в онлайн режимах також з використанням існуючого інструментарію освітньої платформи. Під час цих нард вирішуються нагальні питання життя університету.

Нарада проректорів з ректором під час карантину Нарада проректорів з ректором під час карантину

Робота над контентом сайту Робота над контентом сайту

Робота над контентом сайту Робота над контентом сайту

Заступниця директора ІЗДО Шимановська В.Л. працює над оформленням звітних відомостей Заступниця директора ІЗДО Шимановська В.Л. працює над оформленням звітних відомостей

Сьогодні для ефективного функціонування ПУЕТ та вирішення ряду важливих питань на робочому місці присутні лише окремі керівники певних структурних підрозділів та бухгалтерії.

Задля дотримання санітарних норм злагоджено, за гнучким графіком та в черговому форматі працюють працівники технічних служб і служба охорони, що забезпечує громадський порядок та збереження майна.

Усі без винятку працівники отримують заробітну плату. Ніхто не пішов у відпустку за власний рахунок. Адже пріоритетом для університету є повага та шана численної родини ПУЕТ.

Сьогодні, як ніколи, колектив університету є згуртованим, мобілізованим та готовим до будь-яких викликів. Тому ми впевнені, що зможемо успішно забезпечити освітній процес поточного навчального року та випуск студентів університету. З оптимізмом дивимося в майбутнє. Адже, усі затверджені вченою радою університету плани послідовно виконуються! Немає сумніву, що, як завжди влітку, ПУЕТ організовано та успішно проведе вступну кампанію.

Веб-сайт ПУЕТ: puet.edu.ua

Андрій ПЕТРОВ