Стартувало онлайн-голосування за проєкти «Громада своїми руками» у конкурсі мінігрантів від ДТЕК

7 червня розпочалося онлайн-голосування за проєкти конкурсу грантів ДТЕК «Громада своїми руками». До 20 червня кожен може віддати свій голос за обраний проєкт, які опубліковані на сайті gromada.dtek.com. На Полтавщині участь у конкурсі взяли громади, на територіях яких ДТЕК Нафтогаз веде свою діяльність.

«Громада своїми руками» — це конкурс грантів від ДТЕК для благоустрою та розвитку співпраці між мешканцями, бізнесом й адміністраціями на місцях. Проєкт базується на принципах ESG і відповідає цілям сталого розвитку ООН. Метою конкурсу є активізація місцевих жителів для поліпшення соціальної інфраструктури. У кожного була можливість подати заявку на реалізацію проєкту для благоустрою громади, після чого конкурсна комісія визначить проєкти-переможці, яким буде надано фінансування. Сума одного гранту може досягати 80 тис. грн.

Проєкт «Громада своїми руками» існує з 2013 року на територіях, де працює бізнес ДТЕК Енерго. Цьогоріч ініціативу підтримали також ДТЕК Нафтогаз і ДТЕК ВІЕ. Загалом участь у конкурсі беруть 32 громади з одинадцяти областей України.

На Полтавщині участь взяли мешканці Великосорочинської, Мачухівської та Шишацької ТГ. Перші дві беруть участь у конкурсі мінігрантів ДТЕК «Громада своїми руками» другий рік поспіль.

Відтак у Великосорочинській громаді подали 19 проєктів. Пропонують зробити зелений клас у школі, облаштувати пляж, встановити дитячі та спортивні майданчики. З Мачухівської ТГ надійшло 16 проєктів. Тут хочуть облаштувати волейбольне поле, покращити інфраструктуру футбольної арени, освітити вулицю, придбати меблі для медпункту, тощо.

Вперше до конкурсу долучилися мешканці Шишацької громади. Вони надіслали 10 заявок. Люди прагнуть покращити якість питної води, оновити комп’ютерне забезпечення школи, розширити спортивну інфраструктуру.

Кожен має можливість з одного пристрою (телефон, планшет) проголосувати за улюблений проєкт лише один раз. Натомість з того ж самого пристрою можна обрати відразу декілька проєктів та віддати за них свої голоси.

Цьогоріч особливий акцент у проєкті приділено аспекту створення безбар’єрного середовища, інклюзивності в широкому сенсі. Це передбачає розвиток доступної соціально-орієнтованої інфраструктури для людей з інвалідністю та соціально незахищених верств населення.

Всього ДТЕК Нафтогаз отримав понад 50 заявок на участь у конкурсі від громад на територіях присутності.

ДТЕК як соціально відповідальний бізнес, зацікавлений у сталому розвитку територій, підтримує проєкти, спрямовані на підвищення конкурентоспроможності регіонів, якості життя в містах і населених пунктах. Проєкт «Громада своїми руками» об’єднує людей довкола ідеї покращення їхніх міст і сіл. 2021 року понад 8000 людей стали членами ініціативних груп, які розробили і подали заявки на участь у конкурсі.

Ірина КУЛИК