Сергій Швайка: «Ми йдемо працювати, а не просто брати участь у виборах»

Працювати на користь громад із першого дня — таке завдання ставить перед собою партія «Сила і Честь». На Полтавщині забагато проблем, які потребують нагального вирішення, тому часу вчитися, а тим більше на власних помилках немає. Від слова взагалі. Потрібно діяти і мати зважений план покрокових дій. Саме тому в лавах партії на нинішніх виборах — люди, які мають досвід, і господарський зокрема. Знайомтеся — кандидат у депутати до Полтавської обласної та Миргородської міської рад Сергій Швайка. Все його життя було пов’язане із комунальним господарством.

Корінний миргородець, має дві вищі освіти — за фахом інженер-будівельник (спеціальність — будівництво доріг та аеродромів) та інженер-електрик. Працював за фахом у дорожній організації, далі у кар’єрі були робота в філії ВАТ «Полтаваобленерго», де пропрацював на різних посадах 15 років, у 2014 році очолив Миргородводоканал. У 2015 році після виборів перейшов на роботу до виконкому Миргородської міської ради, де й по сьогодні працює першим заступником міського голови, опікуючись саме комунальними питаннями.

Сергій Швайка Сергій Швайка

— Проварившись у владному котлі 5 років (а до того все професійне життя було підпорядковане комунальному господарству) вважаю найболючішими саме екологічні питання. Насамперед йдеться про поводження із твердими побутовими відходами. Питання актуальне для всієї Полтавської області, не лише для Миргорода. Для прикладу, наше міське сміттєзвалище вже давно мало б отримати статус полігону, і не лише на папері. Ще одна болюча точка — це річка Хорол, точніше її розчищення. Ці питання виключно на міському рівні вирішити неможливо, тому що вартість робіт дуже висока. Це також неможливо вирішити без комплексної програми поводження із побутовими відходами на рівні області. а її вже неодноразово розглядали, презентували, проте далі презентацій не пішли. Програма жодним чином не рухається, не втілюється в життя і не фінансується. Йдеться про будівництво на території області сучасних сміттєпереробних заводів та полігонів ТПВ у районах.

— Згідно з цією програмою в Миргороді мала би з’явитися сортувальна лінія для сміття?

— Так. Миргород мав би увійти до Хорольского субрегіону. У Миргороді мали б облаштувати сучасний полігон твердих побутових відходів із сортувальною лінією. Тобто ми повинні були відбирати фракції, які можуть перероблятися надалі, здавати їх, а решту відвозити на сміттєпереробний завод. Принаймні так передбачала обласна програма. Її прийняли, проте далі декларацій справа не рухається в жодному питанні. І цю програму потрібно буде реанімувати обласній раді вже нового скликання, аби навести лад на Полтавщині в сфері поводження з відходами.

— Ви згадали про розчищення річки Хорол у Миргороді. Проблема зневоднення річок останнім часом постала особливо гостро?

— Малі річки — це проблемне питання для всіх регіонів України, не лише у Миргороді та в Полтавський області. Чотири роки тому на базі нашого міста ми проводили обласну нараду із залученням фахівців. Розглядали питання стану малих річок, які наповнюють ту ж Ворсклу. Дніпро, проте самі зараз маловодні, міліють. Спеціалісти тоді розповідали, що це не найгірший період у історії, що її досліджували гідрогеологи. Найзасушливіший період був на початку 20-х років 19 століття. Але тоді річки були вузенькі, вони самі себе очищали течією й не були такі забруднені хімічними відходами чи відходами людської діяльності. Зараз річки порозчищали, порушили їхній стан, підземні джерела, якими живилися водойми. Взяти хоча б Хорол, то на сьогодні маємо озеро на території міста Миргорода. Річка потребує розчищення. Але це цілий комплекс заходів, який міська влада не в силах самотужки «потягти» фінансово. Це питання обласного значення, навіть державного, але починати його вирішувати потрібно на рівні області й обласної ради. У міста є проект, ми виділяємо кошти відділяємо, але це точкові заходи, які не дають належного і загального покращення стану річки Хорол. Щоб зупинити екологічну катастрофу, потрібно впроваджувати комплексні заходи, експерти радять будувати шлюзи та розчищати русла річок, щоб регулювати в них рівень води. І це стосується не лише Хоролу, а й усіх малих річок Полтавщини.

— Ви балотуєтеся з списком партії «Сила і Честь». Чому саме ця політична сила? Чому обрали її?

— Мені припали до душі життєві принципи лідера партії Ігоря Смешка. Влаштовує його підхід до життя, відношення до країни, до людей. Скажу відверто, що перш, ніж зробити свій вибір, я уважно прочитав програму партії, і зрозумів, що ця політична сила мені імпонує. Ми сформували в Миргороді потужну місцеві команду, запросили до «СіЧі» професіоналів, які мають повагу мешканців міста, без шлейфу корупційних скандалів. Ми йдемо працювати, а не просто брати участь у виборах за принципом — здобути владу, і лише потім вирішувати, що з нею робити. Партія має патріотичного і прогресивного лідера, чітку програму дій, якою варто керуватися і в роботі, і в житті. «СіЧ» не заплямувала себе жодними скандалами, як це відбувається з іншими політичними силами. А в країні, де виборці розчарувалися у політиках і партіях, це важливо.

Пресслужба політичної партії «Сила і Честь»