Сергій Шабельник: «Полтавська молодіжна рада» руйнує стереотип про пасивність сучасної молоді»

Обговорення напрямів роботи з пошуку зниклих полтавців Обговорення напрямів роботи з пошуку зниклих полтавців

За короткий час ГО «Полтавська молодіжна рада» втілила у життя декілька важливих для міста проєктів — соціальних, культурних та спортивних. Зупинятися на досягнутому активісти не збираються. Найближчим часом планують створити локацію для проведення заходів для молоді та втілити проєкт із пошуку зниклих полтавців.

Мета «Полтавської молодіжної ради» — достукатися до влади

Близько місяця тому в місті створили громадську організацію «Полтавська молодіжна рада», яка об’єднала ідейну і талановиту молодь. Їхня місія — налагодити співпрацю з владою, змінити підхід до вирішення проблем молоді та покращити ведення молодіжної політики в Полтаві.

Очільником організації обрали 21-річного Сергія Шабельника, який з 2017 по 2019 рік був студентським мером Полтави. Він переконаний, що молодь здатна змінити місто на краще.

— Молодіжна рада зруйнує стереотип про пасивність сучасної молоді. Але місцева влада має враховувати наші ідеї, підтримувати ініціативи. Разом зможемо створити умови для розвитку молодих та активних, модернізувати підходи до співпраці з ними та зробити Полтаву кращою. Готові розвивати її історичний, творчий та туристичний потенціал, — запевняє Сергій Шабельник.

Нині у команді Сергія Шабельника понад 20 учасників. Це представники учнівського, студентського самоврядування та активісти. Серед них — студент Полтавської державної аграрної академії Данило Плеханов.

— Дуже круто, що у Полтаві нарешті створили «Молодіжну раду», адже вона згуртувала найактивніше юнацтво. Разом створюватимемо нові можливості для молоді. І зробимо так, щоб нас реально почули, — говорить Данило.

Полтаві необхідні креативні молодіжні проєкти

За короткий час «Полтавська молодіжна рада» успішно реалізувала низку креативних проєктів.

Спортивна ініціатива

Щоп’ятниці за сприяння «Молодіжної ради» на стадіонах міста відбуваються футбольні турніри, у яких беруть участь студенти та інші любителі цього виду спорту. За словами Сергія Шабельника, важливо розвивати спортивний напрямок міста, адже це не лише запорука здоров’я, а й спосіб налагодити комунікацію молоді між собою. Команди формують у соцмережах, приєднатися до ігор можуть всі охочі. Найближчим часом планують організувати змагання з волейболу, настільного тенісу та баскетболу.

Проведення футбольного турніру Полтавською молодіжною радою Проведення футбольного турніру Полтавською молодіжною радою

Соціальна ініціатива

«Полтавська молодіжна рада» прагне не лише захищати права молоді, а й життя та здоров’я всіх полтавців. Спільно з Харківським добровільним пошуково-рятувальним загоном «Мілена» та Управлінням патрульної поліції Полтавщини запустили проєкт, який допоможе оперативно розшукувати безвісно зниклих.

Зустріч-обговорення реалізації проекту із пошуку зниклих людей в Полтаві Зустріч-обговорення реалізації проекту із пошуку зниклих людей в Полтаві

Об’єднання «Мілена» сформоване простими людьми, котрі одного разу відгукнулися на новину про зникнення маленької дівчинки Мілени. У Полтаві ж за участі «Полтавської молодіжної ради» створять підрозділ харківського загону. Його учасниками стануть волонтери, активісти та всі небайдужі полтавці. Нині тривають зустрічі-обговорення, за результатами яких ініціатори презентують проєкт та напрацьовують майбутні напрямки роботи. Для швидкої реакції щодо пошуку зниклих людей створять сторінки та групи в соцмережах. А згодом сформують потужну базу волонтерів, які зможуть допомагати надалі.

Полтавська молодіжна рада провела зустріч з пошуково-рятувальною організацією «Мілена» Полтавська молодіжна рада провела зустріч з пошуково-рятувальною організацією «Мілена»

Культурна ініціатива

До Дня молоді громадська організація втілила у життя перший культурний проєкт. Заявки на участь в онлайн-конкурсі «Молодь року» подали 17 людей. Найталановитіших визначали шляхом голосування у соцмережах. Переможці отримали солодкі призи та портативні зарядні пристрої.

Нагородження переможців онлайн конкурсу до Дня молоді-2020 Нагородження переможців онлайн конкурсу до Дня молоді-2020

Крім того, «Молодіжна рада» долучилися до розробки Концепції програми «Молодь 2021-2025», яка, зокрема, передбачає створення у Полтаві Молодіжного центру. Програму надалі винесуть на розгляд депутатів міськради. Але щоб не відкладати справу на безвік, активісти збирають пропозиції щодо організації місця зустрічей полтавської молоді. Надалі разом із добровольцями створять локацію в місті, яка дозволятиме проводити різні зустрічі, тренінги та творчі посиденьки.

Під час обговорення Концепції програми Молодь 2021-2025 Під час обговорення Концепції програми Молодь 2021-2025

Нова ініціатива — кінопокази просто неба у кожному мікрорайоні Полтави

«Полтавська молодіжна рада» активно розробляє новий проєкт. У кожному мікрорайоні міста (за запитом полтавців) планують влаштовувати кінопокази просто неба. Зараз збирають зворотній зв’язок на сторінці в Facebook щодо бажаного фільму та необхідності проводити подібні заходи періодично.

За словами Сергія Шабельника, полтавська молодь має безліч ідей для нових проєктів. Громадська організація запрошує до команди однодумців, які мають таку ж жагу до змін і допоможуть реалізувати ініціативи.

Наталія КРИВЕНКО