Сезонні овочі і фрукти: скільки коштують та звідки доставляють

Вже за кілька днів до України прийде літо. Цього року весна видалася прохолодною, але з приходом тепла природа розквітла. З приходом сонця і тепла на прилавках магазинів, супермаркетів та ринків з’являються і сезонні овочі та фрукти. Свіжа зелень, полуниця, черешня, персики, помідори, огірки, капуста та інша городина уже заманюють своїм смачним виглядом.

Сезонні овочі і фрукти: скільки коштують та звідки доставляють , фото-1

Першою привертає увагу звичайно ж полуниця. Зараз вона продається повсюди: супермаркет, маленькі магазинчики, ринки. Поки домашньої полуниці не знайти. Продавці запевняють, що поки вся полуниця з Херсону. Ще можна знайти полуницю з теплиць Умані або Калинівки. Хоча досвідчені продавчині діляться секретом: поки вся полуниця – лише херсонська або теплична, а от на дніпропетровська з’явиться лише через тиждень чи два. А от на полях і городах Полтавщини цю ягоду слід чекати аж через три – чотири тижні.

Сезонні овочі і фрукти: скільки коштують та звідки доставляють , фото-2
Сезонні овочі і фрукти: скільки коштують та звідки доставляють , фото-3
Сезонні овочі і фрукти: скільки коштують та звідки доставляють , фото-4
Сезонні овочі і фрукти: скільки коштують та звідки доставляють , фото-5
Сезонні овочі і фрукти: скільки коштують та звідки доставляють , фото-6
Сезонні овочі і фрукти: скільки коштують та звідки доставляють , фото-7
Сезонні овочі і фрукти: скільки коштують та звідки доставляють , фото-8

Середня ціна на ринку на вулиці Зигіна – 100 – 120 гривень за кілограм. Продається вона у пластиковій тарі: стакан – до 300 грамів, маленький контейнер – 400-500 грам та великий контейнер – 600-800 грам.

А ось на Критому ринку – ціни нижчі. Середня ціна за кілограм від 70 до 85 гривень.

Імпортної полуниці вже нема, її змінила вітчизняна. А якщо ви хочете придбати полтавську полуницю, то поки можна побачили лише ягоди, вирощені у Кобеляцькому районі.

Що стосується черешні, то для неї поки зарано. Продавці розповідають, що чекати на неї слід в середині червня – це через три-чотири тижні.

Тож вибір сезонних фруктів поки не великий, вони з’являться лише в червні, якщо погода буде сприятливою.

А от що стосується овочів, то на прилавках вже можна знайти молоду картоплю, редис, кабачок, помідор та огірок. На ринках Полтави молода картопля вся прибула з Херсону. Ціна поки коливається. Дрібна картопля від 10 до 16 гривень за кілограм, велика ж коштує від 13 до 25 гривень.

Сезонні овочі і фрукти: скільки коштують та звідки доставляють , фото-9
Сезонні овочі і фрукти: скільки коштують та звідки доставляють , фото-10

Ще можна знайти херсонські помідори. Їх ціна коливається від 35 гривень – червоні помідори, від 50 – рожеві та жовті – від 55 гривень за кілограм. Огірки – поки ще із теплиць та коштують трішки дешевше. Від 15 до 18 гривень за кілограм. Капуста також херсонська – від 10 гривень за кілограм. Кабачки вже також з’явилися і коштують від 13 гривень за кілограм. Редис вже не з теплиць і коштує від 15 гривень за кілограм, а бабусі на стихійних ринках продають його від 10 гривень за пучечок.

Сезонні овочі і фрукти: скільки коштують та звідки доставляють , фото-11
Сезонні овочі і фрукти: скільки коштують та звідки доставляють , фото-12
Сезонні овочі і фрукти: скільки коштують та звідки доставляють , фото-13
Сезонні овочі і фрукти: скільки коштують та звідки доставляють , фото-14
Сезонні овочі і фрукти: скільки коштують та звідки доставляють , фото-15

А ще на ринках велике різноманіття зелені. Тож зелена цибуля коштує від 4 гривень, кріп, петрушка, щавель – від 10 гривень, листя салату, рукола та листя салату – 15 гривень за в’язочку. У бабусь на стихійних ринках можна знайти і дешевше – від 10 гривень за будь яку зелень.

Сезонні овочі і фрукти: скільки коштують та звідки доставляють , фото-16
Сезонні овочі і фрукти: скільки коштують та звідки доставляють , фото-17

Все це різноманіття овочів і фруктів нагадує нам, що вже скоро прийде справжнє літо і можна буде досхочу поласувати свіжими та корисними продуктами.