Приватизація об’єктів державного майна на Полтавщині принесла до державного бюджету більше 28 мільйонів гривень

Ще з 2014 року в Україні розпочався процес децентралізації. Наразі, в Полтавській області створено 60 територіальних громад, які мають у підпорядкування чимало об’єктів державного майна, що використовуються не ефективно.

На засіданні робочої групи з питань ефективного використання державного майна, що відбулося 13 травня, розглядалися приватизація та купівля держмайна у Полтавській області.

За словами заступника голови Полтавської облдержадміністрації Євгена Грекова, на Полтавщині зараз розглядають питання приватизації держмайна та вкладення інвестиційних коштів у не ефективні об’єкти шляхом прозорого аукціону.

«Нині Фондом держмайна створено сучасний онлайн ресурс, який працює за принципом інтернет магазину в якому можна знайти такі об’єкти для приватизації, як: об’єкти нерухомості, транспортні засоби, цілісні майнові комплекси та підприємства», – зазначив Євген Греков.

Наразі, в переліку майна Полтавської області – 86 об’єктів житлового фонду. Туди входять багатоквартирні житлові будинки й гуртожитки. Також у переліку – 33 об’єкти інженерної інфраструктури, 29 споруд цивільного захисту.

Як повідомив заступник голови Полтавської ОДА, приватизація сприяє створенню нових робочих місць, залученню інвестиційних коштів в регіони та надходженню податкових платежів до місцевого та державного бюджетів.

За даними Фонду держмайна за 2021 рік підлягають продажу більше 30 об’єктів державної власності, активи яких кожен може придбати собі у власність на сайті privatization.gov.ua. Ця платформа діє як онлайн аукціон.

Станом на 12 травня, на платформі аукціону було розміщено 9 об’єктів, стартова ціна яких близько 40 млн гривень та вже відбулися аукціони, на яких продано 11 об’єктів на загальну суму запропоновану переможцями торгів більше 28 млн гривень. Фондом держмайна укладено 7 договорів купівлі-продажу об’єктів держвласності, що принесли до державного бюджету близько 6 млн гривень. Також більше 4 млн гривень отримано із гарантійних внесків учасників аукціону, які відмовилися від торгів або укладення договору купівлі-продажу.

21 травня має відбутися третій онлайн аукціон з продажу майна Вишняківського спирт заводу, що включає в себе 50 об’єків нерухомого майна, транспортні засоби, устаткування та територія заводу, що становить близько 9 га. Стартова ціна спиртзаводу більше 21 млн гривень.

Читайте також: На отримання «карантинної» допомоги потрібно подати заявку до 18 травня