По 5 років ув’язнення отримали двоє мешканців Диканьки, які у Полтаві викрали автомобіль та розібрали його на запчастини

Двоє мешканців Диканьки викрали у Полтаві автомобіль ВАЗ та розібрали його на запчастини в лісосмузі Зіньківського району — суд призначив викрадачам по 5 років позбавлення волі

21 жовтня Київський районний суд Полтави призначив по 5 років ув’язнення двом чоловікам, які приїхали з Диканьки до Полтави, щоб викрасти автомобіль. Викрадений ВАЗ чоловіки розібрали на запчастини в лісосмузі Зіньківського району. Про це стало відомо з Єдиного державного реєстру судових рішень.

Обставини справи

Відповідно до матеріалів справи, засуджений Олександр Задорожний народився у Гребінці, має середню освіту, не працює та не одружений. Має 4 судимості, одна з яких також за викрадення автомобіля. Спільник Задорожного — Олег Краснопольський — народився в Диканьці, також має середню освіту. Він ніде не працює, не одружений і раніше не судимий.

Вночі 23 червня 2020 року двоє спільників викрали автомобіль ВАЗ, який був припаркований на вул. Халтуріна, 13, у Полтаві. Згідно з висновком експерта, чоловіки завдали власнику автомобіля матеріального збитку на 13600 грн.

Суд кваліфікував дії викрадачів як незаконне заволодіння транспортним засобом, вчинене повторно, за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 289 КК України).

Пояснення викрадачів

У судовому засіданні Задорожний свою провину визнав повністю та розповів, що ввечері 22 червня йому зателефонував Краснопольський та запропонував разом викрасти автомобіль. Задорожний погодився і вони поїхали з Диканьки до Полтави. Проходячи повз будинок на вул. Халтуріна, 13, вони побачили бежевий автомобіль ВАЗ та вирішили викрасти його.

Передні праві двері автомобіля були відчинені, тому вони вільно сіли в автомобіль. Вирвавши та скрутивши дроти запалення, зловмисники завели автомобіль та поїхали до Зіньківського району. Там у лісосмузі разом з іншими хлопцями розібрали викрадений автомобіль на запчастини.

А через кілька днів Задорожного затримали правоохоронці, яким він все розповів та показав місце знаходження залишків викраденого автомобіля. У вчиненому розкаявся та просив суворо не карати. Позовні вимоги потерпілого визнав у повному обсязі.

Другий засуджений Краснопольський провину також визнав в повному обсязі та пояснив, що все відбувалося саме так, як розповів його спільник. Розкаявся у вчиненому, також попросив суворо не карати та не позбавляти його волі. Позовні вимоги потерпілого визнав частково на суму 20 000 грн, оскільки вважає їх занадто завищеними.

Позовні вимоги власника викраденого автомобіля

Чоловік зазначив, що вартість автомобіля, яка зазначена у висновку експерта, значно занижена. Адже експерту надавався вже розібраний автомобіль. У позовній вимозі просив суд стягнути з обвинувачених на його користь 80 000 грн та наполягав на суворому покаранні.

Рішення суду

Суд врахував, що Задорожний раніше був неодноразово судимим, на шлях виправлення не став та знову вчинив умисний тяжкий злочин, а завдану шкоду не відшкодував.

Щодо Краснопольського, то суд також враховував, що завдана шкода потерпілому не відшкодована, а також те, що хоча раніше до кримінальної відповідальності він не притягався, але характеризується негативно. Крім того, саме він був ініціатором викрадення.

Тож суддя Володимир Шиян визнав винними Задорожного та Краснопольського. Задорожному призначив 5,5 років ув’язнення без конфіскації майна, а Краснопольському — 5 років ув’язнення, також без конфіскації. Позов потерпілого задовольнили частково та зобов’язали засуджених відшкодувати 32000 грн моральної та матеріальної шкоди.

Вирок ще не набрав законної сили та може бути оскаржений в Полтавському апеляційному суді.

Нагадаємо, що в середині жовтня у Котельві затримали торговця коноплею та амфетаміном — під час обшуку на подвір’ї зловмисника виявили викрадений автомобіль.

Анастасія НЕДОГОРСЬКА, «Полтавщина»