Полтавські телеканали показали просвітницький ролик про Катерину Грушевську

 Телеканали ІРТ , «Місто+» і «Центральний» показали полтавцям новий проникливий історичний ролик Українського інституту національної пам’яті (УІНП). Про це повідомили в полтавському офісі Північно-Східного міжрегіонального відділу УІНП. 

«Продовжуємо повертати забуті імена. Цього разу  розповіли про талановиту дослідницю української минувшини Катерину Грушевську,120-річчя якої згідно з Постановою Верховної Ради відзначається цьогоріч на державному рівні», – зауважив регіональний представник УІНП в Полтавській області Олег Пустовгар.

«Золота Кулюня» – так називали рідні й близькі Катрусю Грушевську.
«Перший помічник у всіх моїх справах» – казав про неї Михайло Грушевський. «Являлась участницей антисоветской националистической повстанческой организации, подготовлявшей вооруженное восстание, свержение Советской власти и создание «Самостоятельного буржуазного националистического государства» – виніс вердикт суд 1939 року, який відправив її на 8 років в табори ГУЛАГу. Додому вона вже не повернулася.

[embedded content]

Катерина Грушевська – одна з перших українських етносоціологів, редакторка й упорядниця наукових видань та часописів, єдина донька, помічниця і соратницявидатного історика, голови Української Центральної Ради Михайла Грушевського.

Ролик став продовженням започаткованого УІНП циклу «Люди епохи». Виробництво – Bober Film Studio. Інститут нацпам’яті висловив подяку за сприяння у створенні відео історико-меморіальному музею Михайла Грушевського та особисто його директорці Світлані Паньковій.

Детальніше про життя і трагічну долю цієї неординарної дослідниці можна прочитати на офіційному сайті УІНПhttps://uinp.gov.ua/informaciynimaterialy/statti/donkauchenycyasoratnycyadodnyanarodzhennyakaterynygrushevskoyi?fbclid=IwAR1pHladwd3swmpncNnK3Uqh3mK7A3b9in2Rd6UpnknbkeA6PNFCsUqbNI0

За матеріалами офіційної ФБ-сторінки УІНП

Читайте також: На Полтавщині демонтували останній пам’ятник Енгельсу