«Полтаватеплоенерго» планує створити сервіс для оплати різних комунальних послуг

Теплоенерго створить дочірнє підприємство, через яке продаватиме надлишки газу та електроенергії, а також розробить сервіс єдиної квитанції з оплати комунальних послуг

24 грудня на сесії Полтавської обласної ради депутати дали згоду «Полтаватеплоенерго» на створення дочірнього підприємства. Для чого воно потрібно і чим займатиметься говорити поки рано. Конкретні кроки по його створенню наразі не зроблені.

Деякі наміри зазначені у листі директора теплоенерго Олександра Олексенка, який Олександр Біленький отримував перед сесією. Також деякі нюанси необхідності створення дочірнього підприємства «Полтавщині» пояснив експерт в галузі.

Так, через дочірнє підприємство «Полтаватеплоенерго» планує здійснювати постачання газу та електроенергії споживачам. Хоча сфера діяльності «ПТЕ» — це підігрів води, але КП планує продавати споживачам і інші ресурси. Надлишок, який залишається після закупки об’ємів енергоносіїв, планують перепродавати абонентам, що розташовані поряд із потужностями комунального підприємства. Наприклад, біля котельні теплоенерго розташовують господарський об’єкт, який може придбати газ чи електроенергію за певною ціновою пропозицією.

Цього опалювального сезону газ дорогий, і чітко виділені обсяги газу за соціально ціною — 7,96 грн за куб. Тому до кінця цього опалювального сезону газ і електроенергію «Полтаватеплоенерго» точно не продаватиме.

Дочірнє підприємство також може допомогти, якщо будуть непорозуміння між «Полтаватеплоенерго» та «Нафтогазом». Наприклад, на минулого року у Полтаві періодично вимикали гарячу воду через борг теплоенерго, який утворився від незбалансованого тарифу. Дочірнє підприємство може підстрахувати і продовжити надавати послугу, щоби полтавці не були заручниками складних відносин між «Полтаватеплоенерго» і «Нафтогазом». Тобто, нових котелень не побудують, але буде юридичний спосіб, щоб тримати своєрідний удар.

Також саме через дочірнє підприємство «Полтаватеплоенерго» планує створити єдину квитанцію для оплати житлово-комунальних послуг, яку можуть користуватися всі полтавці. Це буде схоже на оплату комунальних послуг через додаток Приват24 або Portmone.

Нагадаємо, у 2018 році у Полтавській ОДА обговорювалася ідея створення КП «Єдиний розрахунковий центр» з обслуговування абонентів «Полтаватеплоенерго» та «Полтававодоканал». Це дозволило б зменшити навантаження на тариф, оскільки близько 1,5% у ньому закладається на діяльність абонентських служб.

Микола ЛИСОГОР, «Полтавщина»