«Полтававодоканал» замовив ремонт 450 метрів аварійного колектора у Гришкіному лісі — роботи оцінили у 4,5 млн грн

«Полтававодоканал» замовив ремонт 450 метрів колектора в Гришкіному лісі за 4,5 млн грн. Для ремонту аварійних колекторів на Половках всього потрібно 36 млн грн

18 березня Полтававодоканал уклав договір на 4,5 мільйона гривень на ремонт каналізаційного колектора в мікрорайоні Половки, який проходить через Гришкин ліс.

Роботи виконуватиме компанія «Полтава Будкомплекс», яка до літа має замінити 450 метрів колектора. Ділянка, по якій проходить аварійний колектор, сьогодні рясно вкрита провалами.

Однак це не єдина пророблена в мікрорайоні Половки. Головний інженер «Полтававодоканалу» Євген Забишний розповів, що колектор на вулиці Юрія Тимошенка не працює вже 3 роки. Стоки із цієї каналізації тимчасово перекачують по напірній трубі від вулиці Юрія Тимошенка до пров. Космічного через Гришкин ліс.

Є плани відремонтувати цю ділянку, але коштів поки немає. Виготовлення проектної документації коштуватиме близько 600 тисяч гривень, а безпосередні роботи 15 мільйонів гривень. Цю ділянку вносили в програму обласної ради по підтримці комунальних підприємств на 2019-2020 роки, але роботи так і не профінансували.

Територія Гришкиного лісу густо вкрита провалами каналізаційного колектора

Огороджені провали колектора у лісі

Компанія «Полтава Будкомплекс» вже закінчує роботи на ділянці від провулку Космічному до Гришкиного лісу. Там підрядник в рамках договору проклав 340 метрів поліетиленових труб діаметром 800 міліметрів. За роботи заплатили 4 млн грн. В цьому районі труби прокладені не глибоко, тому витрати вийшли не великі.

Щодо ремонтних робіт на колекторі у Гришкиному лісі, які замовили у березні, то у «Полтава Будкомплекс» планують завершити роботи до червня.

— Щодо аварійної каналізації, що проходить промзоною — то проектна документація розроблена та передана в обласне управління капітального будівництва для проведення тендерних процедур. Минулого року тендер був проведений, але не визначений був підрядник. Там 36 мільйонів гривень потрібно фінансування загалом на цю ділянку. Сьогодні там працює тимчасова каналізаційна станція. Коли і цю ділянку відновлять, Половки можуть спати більше-менш спокійно. Але на сьогодні не вирішено питання фінансування, — розповів Євген Забишний.

Нагадаємо, на вулиці 23 Вересня продовжує обсипатися провалля, в якому загинула працівниця КП «ЖЕО № 2». Паралельно старому колектору планують прокласти 200 метрів нової труби за 3,3 млн грн.

Микола ЛИСОГОР, «Полтавщина»