Переселенці назвали 5 головних проблем при проживанні у дитячих садочках Полтави

В очікуванні зими переселенці констатують, що поки не мають душу, пральних машин, зручних унітазів й вимушені користуватися дитячими меблями

У Полтаві переселенців поступово відселяють зі шкіл до дитячих садочків. Дитяча інфраструктура цих закладів не пристосована для потреб дорослих, особливо похилого віку.

Харків’янка Ірина Красільнікова на своїй сторінці у Facebook від імені внутрішньо переміщених осіб, які проживають у Полтаві, узагальнила головні побутові проблеми переселенців у дитсадках міста.

1. Проблема з миттям

Люди їздять митися за декілька кілометрів! Відсутність душу та відсутність облаштування проточної води. Дітей у садках підмивають у тазах. В багатьох місцях неможливо без капітальної реконструкції облаштувати душовий відсік: потрібно ламати стіни. З початку літа це можна було фізично зробити, але, напевно, заважає бюрократія.

2. Проблема з дитячими унітазами

Дорослі не можуть користуватися дитячими туалетами, особливо мова про пенсіонерів. На дитячий унітаз людям у віці важко сідати, а ще важче вставати. До того ж туалети не мають персональних кабінок.

Маленькі дитячі унітази у дитсадку № 27

3. Харчування «на карачках»

Маленькі дитячі столики та «блокова» система. Прийом їжі відбувається там же, де переселенці сплять. У школах є загальна їдальня, а в дитсадках їжу розносять. Важко уявити як «блок» з пенсіонерами буде бігати сходами до харчоблока і назад, з каструлями та іншими продуктами. Ніхто не додумався один блок зробити під їдальню та поставити там столи для дорослих.

4. Проблема з пранням

Пральних машин для людей немає. Людям доводиться прати в тазах, а потім брудну воду виливати в туалет. Наявні пральні машини в садках є «промисловими», для великих об’ємів постільної білизни, а не для жмені приватного одягу. У тих же садках, де є пральня машина побутових розмірів, то людям забороняють у ній прати свої речі. Такі машинки використовують тільки для постільної білизни.

5. Відсутність меблів, матраців та постільної білизни

Відсутність навіть дорослих стільців, відсутність столів нормального розміру. Зараз у деяких садочках, наприклад в авіамістечку, для прийому людей немає матраців та постільної білизни «дорослих» розмірів. Напевно, переселенцям пропонують спати на підлозі. Тобто радо приймають прямо на лінолеум? І саме керівниця садка в цьому ніяк не винна.

Ірина Красільнікова не винить у цих проблемах керівників цих закладів, адже розуміє, що це проблеми не їх рівня. Також, на її думку, з огляду на спілкування з переселенцями в інших містах, то це типові проблеми, які якщо і вирішуються, то завдяки волонтерам чи приватному бізнесу.

«Полтавщина» писала про проблеми з відселенням людей зі шкіл до дитсадків. Наприклад, таке відселення стосувалося людей, які жили у 32-му ліцеї, а також у ЗОШ № 27.

Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»