Олександр Ващенко: «Вимагаємо справедливого розподілення бюджету між громадами»

Сесія Полтавської обласної ради почалася із блокування трибуни. Представники громадськості разом із депутатами від фракції «За майбутнє» вимагали справедливого розподілу коштів між громадами.

Бюджет області вже перевиконали на 628 млн грн, з них 32 млн грн підуть на екологічні потреби. Проте багато громад області так і не отримали фінансування, хоча дуже цього потребують. Серед них — Опішня, Зіньків, Диканька, Хорол, Кременчук та ін.

— Я ретельно підходжу до питань, що стосуються екології. Так само як і мої колеги із фракції. Вивчаю проблематику громад, що входять у мій округ. До прикладу, Опішні треба трактор для роботи зі сміттям. Я клопотався про це питання, подавав потрібні заявки й документи. Мова йде навіть не про те, щоб область повністю виділила кошти, а про співфінансування із селищною радою. Проте нашу пропозицію відхилили. Дивно, бо ж кошти на екологію є, — говорить Олександр Ващенко, депутат Полтавської обласної ради від партії «За майбутнє». Представляє округ, що включає Опішнянську, Зіньківську, Диканську, Котелевську, Решетилівську громади та частину громад колишнього Полтавського району.

Депутати намагалися вияснити в керівництва області, чому одним громадам кошти дають, іншим — ні. Проте відповіді не отримали. Щоб не посилювати сутички і не брати участь в голосуванні за несправедливі рішення, фракція «За майбутнє» прийняла рішення покинути сесію.

— Рішення про розподіл бюджету повинні бути справедливими. Абсолютно всі громади в області мають право на фінансування, бо скрізь живуть люди в однакових умовах. Надалі не будемо допускати упереджене ставлення до наших громад, — додав Олександр Ващенко.

Лідія ВЕРГУН