« Одночасно захворіти на грип та коронавірусну інфекцію може бути дуже небезпечно!»

Сезон грипу зазвичай починається у жовтні і досягає піку з грудня по лютий. Особливістю епідсезону 2020-2021рр. стане циркуляція відразу двох вірусів – грипу та коронавірусу. Обидва ці віруси належать до ГРВІ зі схожими симптомами. На жаль, вакцини від Covid-19 ще немає, а отвід грипу – є. Тому полтавцям рекомендують обов’язково зробити щеплення.

Грип – це гостре респіраторно-вірусне захворювання з повітряно-крапельним механізмом передачі. Характеризується гострим початком, переважним ураженням верхніх дихальних шляхів, загальною інтоксикацією і небезпечний ускладненнями (токсичний геморагічний набряк легень, бронхіальна астма, ураження мозкових оболонок, набряк мозку і т. д.). Джерелом інфекції є хвора людина або вірусоносій. Збудники хвороби – віруси, за типом вірусу А, В, С. Віруси грипу постійно мутують. ВООЗ здійснює моніторинг циркулюючих вірусів грипу і щороку публікує офіційний прогноз. Так, в епідсезоні 2020 – 2021 рр. в Україні буде курсувати 4 штами грипу: штам типу А Guangdong Maonan (H1N1), штам типу А Hong Kong (H3N2), штам типу В Washington (B /Victoria lineage), штам типу В Phuket (B/Yamagata lineage).

« Саме тому вакцинація від грипу дуже важлива і значно знижує рівень захворюваності на грип та ризик розвитку важких ускладнень. Вакцинація – найбільш ефективний метод профілактики грипу та захищає від усіх актуальних штамів грипу. Вона безпечна та ефективна. Особливо важлива вакцинація для груп ризику: медичних працівників, працівників освіти, громадського транспорту, харчування, торгівлі, пацієнтів із хронічними захворюваннями, вагітних, людей похилого віку» – наголошує сімейний лікар, завідувач амбулаторії №6 ЦПМСД №2 Людмила Піляй.

За матеріалами КП “Полтавський обласний центр громадського здоров’я Полтавської обласної ради”.

Нагадаємо, за минулу добу в області за інформацією Полтавського обласного лабораторного центру МОЗ України, від початку карантину на Полтавщині діагностували 1630 випадків захворювання на COVID-19. За минулу добу зареєстровано 55 нових випадків.