На Полтавщині відтворили етнічне весілля, в якому взяло участь більше ста чоловік

15 серпня 2021 року в етнографічній садибі в селі Степанівка на Миргородщині відбулося театралізоване дійство «Народне весілля на Степанівському хуторі» у рамках обласного огляду-конкурсу «Обрядове намисто Полтавщини».

Понад пів тисячоліття минуло від первісних згадок про обряд весілля на території сучасної України, проте завдяки невпинним етнографічним дослідженням, сьогодні можемо спостерігати високу зацікавленість громади у реконструкції автентичних шлюбних звичаїв. Тому, у село Степанівку гостей та журі запросили на справжнє українське весілля з музиками та танцями.

На Полтавщині відтворили етнічне весілля, в якому взяло участь більше ста чоловік, фото-1

— Надзвичайно цікаво було спостерігати за тим, як всі учасники огляду-конкурсу дотримувалися повноцінного циклу виконання обрядових дій та пісень, а також відтворили первісні загальнолюдські шлюбні звичаї, — поділився враженнями директор обласного Центру народної творчості та культурно-освітньої роботи Полтавської обласної ради Дмитро Соколов. У театралізованому дійстві взяло участь 13 ансамблів та колективів у складі понад 100 чоловік.

На Полтавщині відтворили етнічне весілля, в якому взяло участь більше ста чоловік, фото-2

Головним організатором та режисером заходу стала Тетяна Кононенко – провідний методист Центру культури і дозвілля виконавчого комітету Великобагачанської селищної ради, заслужений працівник культури, саме завдячуючи її професіоналізму і проведеній роботі в галузі етнографічних досліджень весільних традицій Великобагачанщини, театралізоване дійство наповнилося духом стародавніх традицій, а також набуло елементів спадковості.

Обрядове дійство весілля відбулося завдяки допомозі та підтримці: Центру культури і дозвілля виконавчого комітету Великобагачанської селищної ради Миргородського району Полтавської області. В обласному огляді-конкурсі «Обрядове намисто Полтавщини» прийняли участь аматорський фольклорно-етнографічний колектив «Молодички» Сасинівської філії та Народний аматорський фольклорний ансамбль «Горлиця» Давидівської філії Пирятинського культурно-громадського центру, за підтримки Управління культури, туризму та охорони культурної спадщини Пирятинської міської ради Полтавської області.

На Полтавщині відтворили етнічне весілля, в якому взяло участь більше ста чоловік, фото-3

Родзинкою свята стало представлення на розгляд журі та громади сакрального обряду дівич-вечора. Це – утаємничений предвесільний звичай, що надзвичайно різниться в різних регіонах та селах. Учасники театралізації звернули увагу гостей на притаманну Пирятинському весіллю традицію співочого «перегукування» між родинами наречених.

«Народне весілля на Степанівському хуторі» розпочалося тим, що ще на воротях гостей зустрічав танцювальний гурт з майстер-класом українського народного весільного танцю «карапет». Саме цей танок притаманний Великобагачанському краю. На вулицях лунав спів, усі гості запрошувались до танцю.

На Полтавщині відтворили етнічне весілля, в якому взяло участь більше ста чоловік, фото-4

Дійство відбувалося на семи локаціях у дворі музею-садиби. Кожна місцина представляла один з елементів шлюбної урочистості. Присутнім про всі премудрості та таємниці обряду розповідала ведуча. Тому, гості отримали нову цікаву інформацію про звичаї та обряди: від «сватання», до «входин до хати молодого».

Загальний настрій свята залишався яскравим та піднесеним, адже завдяки старанням працівників Центру народної творчості та представників Великобагачанської громади вдалося влаштувати справжнє етнічне незабутнє весілля.

Інформацію надано

Обласним Центром народної творчості

та культурно-освітньої роботи

Полтавської обласної ради