Міський голова Миргорода Сергій Соломаха висловив занепокоєння з приводу різкого зростання тарифів на розподіл газу

Сергій Соломаха направив звернення на ім’я НКРЕКП та народного депутата Олега Кулініча з проханням вплинути на проблему різного зростання тарифів на розподіл газу

Міський голова Миргороду Сергій Соломаха направив відкрите звернення до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) та народного депутата України Олега Кулініча. Текст звернення міститься на сайті Миргородської громади.

У зверненні йдеться про те, що жителі Миргородської міської територіальної громади, як і всі мешканці України, занепокоєні стрімким зростанням ціни за розподіл природного газу, процедурами тарифоутворення в цій галузі, а також механізмом нарахування плати за транспортування газу. Особливої актуальності це набуває у зв’язку зі значним погіршенням фінансового стану та низької платоспроможності населення і суб’єктів господарювання внаслідок впроваджених обмежень, пов’язаних із пандемією коронавірусу.

Надавачем послуг з розподілу природного газу для споживачів Миргородської територіальної громади є Акціонерне товариство «Оператор газорозподільчої системи «Полтавагаз». Тарифи на послуги з розподілу природного газу, що надаються AT «Полтавагаз», є завищеними, несправедливими й невиправданими з точки зору ринку. Так, до 1 січня 2021 року для споживачів AT «Полтавагаз» діяв тариф 1,19 грн. за 1 м3 на місяць (без ПДВ). У грудні 2020 року підприємством оприлюднено розрахунки планового тарифу на послуги розподілу природного газу в розмірі 2,316 за 1 м³ на місяць (з ПДВ), що майже вдвічі більше попереднього тарифу.

Сергій Соломаха вважає, що прийняте рішення стало причиною обурення споживачів AT «Полтавагаз» та призвело до значної соціальної напруги в громаді, що може мати в подальшому суттєві негативні наслідки в соціальній і бюджетній сферах та в секторі економіки. Крім того, ситуація значно загострюється через неналежну якість наданих підприємством послуг та відсутність співпраці зі споживачами та органами місцевого самоврядування.

Ситуація ускладнюється ще й через те, що Акціонерне товариство «Оператор газорозподільчої системи «Полтавагаз» посідає монопольне становище у Полтавській області і позбавляє жителів громади права вибору.

Міський голова просить невідкладно вплинути на цю проблему і розглянути можливість зниження невиправданих тарифів.

Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»