Крюківський вагонобудівний завод через свого російського співвласника купував деталі в Росії за завищеними цінами — прокуратура

Правоохоронці викрили схему виведення грошових коштів вагонобудівного заводу на рахунки російських підприємств

Київська міська прокуратура здійснює процесуальне керівництво у кримінальному провадженні, розпочатому стосовно службових осіб ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод». Останніх підозрюють у фінансуванні насильницького захоплення державної влади, зміні меж державного кордону України (ч. 5. ст. 191, ч. 4 ст. 110-2 КК України). Про це повідомили в Офісі Генерального прокурора України.

У ході досудового розслідування встановлено, що за сприяння громадянина РФ, якому належить 25% акцій, завод систематично здійснював закупівлю деталей для будівництва вагонів у підприємств РФ за завищеними цінами при наявності аналогів українського виробництва нижчої вартості.

Правоохоронці провели санкціоновані обшуки на території заводу, під час яких вилучили документи, що підтверджують протиправні дії.

Наразі за клопотанням прокурорів корпоративні права заводу арештовано, вирішується питання передачі їх в управління АРМА.

Досудове розслідування здійснюється слідчими СУ ГУ Нацполіції в м. Києві за оперативного супроводу ДСР Нацполіції України.

Найбільшими власниками акцій «КВБЗ» є чотири компанії: автрійський ОВ «Капітал Менеджмент ГмбХ» — 25%, естонські AS SkinestFinants и OsauhingDelantina — по 25%, а також британський «Трансбілдінг Сервіс Лімітед» — 19%.

Станіслав Гамзалов Станіслав Гамзалов

За даними реєстрів юридичних осіб, власником першої кампанії — є російський бізнесмен Станіслав Джахпарович Гамзалов, який проживає у Москві. Він також є співвласником кременчуцького ТОВ «Інструментальний завод» та низки вагонобудівних підприємств у Саратовській області РФ.

Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»