Кидав ножами у вагітну – на Полтавщині поліцейські допомагають матері із дітьми, яка втекла від домашнього насильства

Вагітну жінку із дитиною на узбіччі дороги побачив поліцейський із Дніпропетровської області, який на власному авто їхав у сторону Полтавщини. Правоохоронець зясував, що жінка шукає захисту від домашнього агресора. Окрім, 2-річної доньки, яка перебувала разом із нею, у 30-річної жінки є троє старших синів – 11, 8 та 6 років. Від початку карантину вони проживають разом із бабусею, у місті Полтава. Жінка із маленькою дитиною жила разом із чоловіком, від якого постійно отримувала побої. Доходило до того, що він жбурляв у неї ножі та інші предмети побуту.

Бійки доходили до того, що навіть ножі кидалися і все, що під руками. Він навіть палець собі зламав, коли кидав у мене мікрохвильову піч. Він не хотів працювати, тільки пиячив. Я ж бралася за будь-яку роботу, – розповіла жінка поліцейським.

Допомагають багатодітній матері уповноважена з контролю за дотриманням прав людини в поліцейській діяльності Полтавщини Наталія Нечепуренко спільно з працівниками сектору протидії домашньому насильству Полтавського райуправління поліції.

Вони, зокрема, з’ясували, що жінка має проблеми із документами, які потрібно вирішити до народження п’ятої дитини. 

Сьогодні спільно з працівниками сектору протидії домашньому насильству ми відвідали родину, щоб поцікавитися станом здоров’я та нагальними проблемами. Найближчим часом ми плануємо допомогти багатодітній матері оформити документи й стати на медичний облік у в’язку з вагітністю та пологами, – говорить Наталія Нечепуренко.

[embedded content]

Із початку року у Полтаві поліцейські зареєстрували понад 900 звернень із приводу домашнього насильства. У 320 випадках ситуація справді вимагала втручання поліції. За виявленими фактами поліцейські складали адміністративні протоколи за ст. 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення «Вчинення домашнього насильства. Також поліцейські винесли 70 термінових приписів, які, приміром, забороняли кривднику знаходитися в спільному помешканні, входити до цього помешкання та спілкуватися з постраждалою особою у будь-якій формі.

У поліції радять у випадках домашнього насильства негайно телефонувати за номером 102, аби зареєструвати подію та дозволити поліцейським вчасно відреагувати.

Раніше на Полтавщині поліція затримала банду, яка катувала і грабувала людей.

Бажаєте отримувати найважливіші новини Полтави у месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram