Дрони, роботи та лазери: у Полтавському політехнічному коледжі НТУ «ХПІ» відзначили День світла

У суботу, 13 травня, у Полтавському політехнічному коледжі НТУ «ХПІ» пройшли виставки, лекції та майстер-класи з нагоди Міжнародного дня світла. Свої розробки продемонстрували як студенти, так і досвідчені науковці та розробники. На святковому заході побували журналісти 0532.ua.

Дрони, роботи та лазери: у Полтавському політехнічному коледжі НТУ «ХПІ» відзначили День світла (ФОТО), фото-1
Дрони, роботи та лазери: у Полтавському політехнічному коледжі НТУ «ХПІ» відзначили День світла (ФОТО), фото-2

Після урочистих промов, які проходили у дворі навчального закладу, глядачі щільним потоком пройшли всередину, де їх зустрічали волонтери, котрі допомагали зорієнтуватися у просторі, а також студенти та науковці, які презентували свої розробки.

Дрони, роботи та лазери: у Полтавському політехнічному коледжі НТУ «ХПІ» відзначили День світла (ФОТО), фото-3

Зокрема, 19-річні Максим та Саша вже три роки створюють безпілотники. За цей час хлопці зробили понад 100 безпілотних летальних апаратів.

Дрони, роботи та лазери: у Полтавському політехнічному коледжі НТУ «ХПІ» відзначили День світла (ФОТО), фото-4

«Коли поступив на перший курс, зацікавився квадрокоптерами. Я почав вивчати цю сферу завдяки відео на Ютубі, потім була стипендія у 1200 грн, за яку я купляв запчастини у Китаї», — каже один з хлопців.

З початком вторгнення росії, хлопці почали допомагати Збройним силам з БПЛА. Хлопці розробляють дрони-камікадзе та ударні скиди. Таких вони зробили вже більше 60-ти.

Пан Андрій — викладач з Харкова, працює на кафедрі автоматичних електромеханічних систем. Тут він презентує роботів, каже, що аби зробити такого робота, потрібно вміти програмувати на мові С/С++ для того, щоб вміти налаштувати технічні системи. За його словами, деталі на такий робот коштуватиме близько 1000 грн.

Дрони, роботи та лазери: у Полтавському політехнічному коледжі НТУ «ХПІ» відзначили День світла (ФОТО), фото-5

Також він демонструє магнітну платформу, над якою левітує прапорець.

Дрони, роботи та лазери: у Полтавському політехнічному коледжі НТУ «ХПІ» відзначили День світла (ФОТО), фото-6

За столиком по сусідству розмістилися викладачі з кафедри інформаційних технологій і систем колісних та гусеничних систем. Чоловіки розповідають, що розробляють електроніку для військової техніки. Крім цього, на 3D принтері вони демонструють, як механічна рука виготовлює деталі.

Дрони, роботи та лазери: у Полтавському політехнічному коледжі НТУ «ХПІ» відзначили День світла (ФОТО), фото-7
Дрони, роботи та лазери: у Полтавському політехнічному коледжі НТУ «ХПІ» відзначили День світла (ФОТО), фото-8

Але і на другому поверсі дуже багато цікавих «експонатів». В одній з аудиторій представили лазерний гравіювальник, який здатен наносити написи та зображення на твердий метал та м’який пластик.

Дрони, роботи та лазери: у Полтавському політехнічному коледжі НТУ «ХПІ» відзначили День світла (ФОТО), фото-9
Дрони, роботи та лазери: у Полтавському політехнічному коледжі НТУ «ХПІ» відзначили День світла (ФОТО), фото-10

В іншій аудиторії у цьому ж крилі IT-розробники проєкту Sokil Defence демонструють симулятор протитанкового ракетного комплексу, на якому тренуються українські захисники. Віктор, один з розробників системи, розповідає, що працювали у нафтовидобувній галузі, але з початком широкомасштабної війни до них звернулися про допомогу військові. Їхнім першим симулятором став птрк «Фагот», згодом зробили під РПГ та британський NLAW, зараз планують зробити зразок і для Javelin.

Дрони, роботи та лазери: у Полтавському політехнічному коледжі НТУ «ХПІ» відзначили День світла (ФОТО), фото-11
Дрони, роботи та лазери: у Полтавському політехнічному коледжі НТУ «ХПІ» відзначили День світла (ФОТО), фото-12

«Ми переходимо до того, що це стає не лише симуляторами, але і допомогою зенітникам, бо ми створюємо віртуальне середовище, де за допомогою радару ми отримуємо координати, наприклад, «шахеду», ми передаємо це на екран, а наш військовий розуміє, де летить ворожий безпілотник, навіть не бачачи його», — розповідає розробник.

Дрони, роботи та лазери: у Полтавському політехнічному коледжі НТУ «ХПІ» відзначили День світла (ФОТО), фото-13

Крім презентації, також пройшли лекції та майстер-класи. Відвідувачі вільно переміщувались між трьома поверхами та обирали собі заняття «до смаку».