До опалювального сезону 2 місяці: керівники міста та області досі не вирішили, як повернути тепло в 109-й мікрорайон

Голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов досі лише планує зустрітися із міським головою Олександром Мамаєм та обговорити варіанти опалення 109-го мікрорайону

Залишається два місяці до початку опалювального сезону, але, чи буде 109-й мікрорайон із теплом, досі невідомо. Спостерігаючи за рухами міської й обласної влади, складається враження, що особливої проблеми й немає.

Сьогодні у Полтавській ОДА відбулася зустріч керівництва Полтавщини з мешканцями 109-го мікрорайону. На зустрічі були присутні голова облдержадміністрації Олег Синєгубов, його заступник Євген Греков, голова облради Олександр Біленький і його заступник Олексій Чепурко. Мешканці скаржилися на те, що йде час, а питання із теплом не вирішується.

— Ми отримали відповідь від управління ЖКГ міськвиконкому, що опалення розпочнеться вчасно, опалюватиме будинки котельня турбомеханічного заводу. Тематичний лист надійшов після того, як я був на сесії міської ради й пан Мамай пообіцяв, що опалювальний сезон розпочнеться у встановлені терміни. Коли ми два тижні тому були на котельні, то побачили, що обладнання там — газова труба й теплова траса — порізане й демонтоване. Дії для вирішення питання не вживаються, а до старту опалювального сезону залишається два місяці. Просимо вплинути на міського голову, щоб міська влада вирішила це питання, — сказав голова кооперативу «Ротор» Валерій Горобець.

Олег Синєубов пообіцяв, що зустрінеться із міським головою Олександром Мамаєм. Посадовці мають знайти варіанти постачання тепла. Поки існує три шляхи вирішення проблеми: перший — відновити котельню ПТМЗ, другий — встановити новий котел у теплопункті ПТМЗ, третій — мікрорайон опалюватиме котельня «Полтаватеплоенерго».

Як розповів «Полтавщині» заступник міського голови Олексій Чепурко, реальним є лише перший варіант — терміново готувати до опалювального сезону котельню ПТМЗ. Щоби це зробити, потрібно спочатку змонтувати назад порізані труби. Де вони знаходяться зараз, невідомо. Керівник ТОВ «Полтаватепло» Олександр Пороскун пояснив заступнику голови ОДА Євгену Грекову, що труби на місці, їх демонтували для встановлення нового обладнання. Далі «Полтаватепло» повинно розрахуватися з боргами за газ і теплоносій (всього близько 10 млн грн). Якщо компанія не розплатиться, їй ніхто не продасть ресурс. Саме ці питання мають обговорити на зустрічі Олег Синєгубов і Олександр Мамай.

На наступний опалювальний сезон 2022/2023 років мікрорайон збирається опалювати «Полтаватеплоенерго». Підприємство оголосило новий тендер з реконструкції котельні на вул. Квітучій за 33 млн грн. Відповідно до проекту реконструкції, загальна теплова потужність котельні збільшиться з 12,5 МВт до 20,8 МВт. Це дозволить під’єднати до мережі теплоенерго будинки мікрорайону у пров. Заячому, вул. Зіньківській та вул. Ракова, які досі опалює котельня «Полтаватепло», що розташована на території Полтавського турбомеханічного заводу.

Нагадаємо, у 2019 році Полтавський турбомеханічний завод вирішив відмовитися від опалення будинків 109-го мікрорайону. Щоб не припиняти опалення 15 багатоповерхівок 109-го мікрорайону, які підключені до котельні на території ПТМЗ, тодішнє керівництво Полтави вирішило створити спільне з заводом підприємство «Полтаватепло» та дотувати його з бюджету. На початку літа з’ясувалося, що обладнання та труби котельної розбирають та продають. А львівське товариство продало «Полтаватепло» у лютому-квітні 2021 року газ на майже 5 млн грн, однак грошей так і не отримало.

Микола ЛИСОГОР, «Полтавщина»