Дмитро Лунін: заклади торгівлі не перевіряють COVID-сертифікати та порушують масковий режим

В.о. голови Полтавської ОДА Дмитро Лунін вважає, що перевірки Держпродспоживслужби не досягають своєї мети — заклади торгівлі розслабилися під час новорічних свят і не дотримуються протиепідемічних заходів

На сьогоднішній апаратній нараді у Полтавській ОДА про результати роботи у 2021 році доповів в.о. начальника Головного управління Держпродспоживслужби у Полтавській області Сергій Павлов.

Протягом 2021 року спеціалісти управління провели 44 тисячі перевірок та виявили 19 тисяч порушень. Складено 1299 адмінпротоколів за ст. 44-3 (Порушення правил щодо карантину людей). Найбільше порушень виявлено у закладах торгівлі та громадського харчування — відсутність масок, недотримання дезінфекції та безпечної відстані.

Т. в.о. голови Полтавської ОДА Дмитро Лунін вважає, що управління не досягає поставлених перед ним завдань. Особисто він, як рядовий споживач, був свідком того, що у закладах не перевіряють COVID-сертифікати, зокрема, у ТРЦ навіть окремі працівники не дотримуються маскового режиму. На його думку, новорічні свята розслабили ці заклади, тому потрібно посилити роботу, щоб система запрацювала.

Станом на 10 січня в області коронавірусну інфекцію виявили у 141897 жителів. З них 134037 людей одужали, а 4054 продовжують хворіти. Внаслідок ускладнень, викликаних COVID-19, померло 3806 мешканців Полтавщини, з них — 68 з початку 2022 року.

Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»