Дві учасниці ансамблю «Древо» з Полтавщини отримали довічні стипендії від президента

Солістка та керівниця фольклорного ансамблю «Древо» з Крячківки, відомого за співом у мультфільмі «Жив був пес», отримали довічні стипендії за указом Зеленського

13 квітня президент України Володимир Зеленський підписав Указ № 158/2021 «Про призначення державних стипендій видатним діячам культури і мистецтва». Згідно з документом дві учасниці фольклорного ансамблю з Полтавщини отримали пожиттєві виплати. Відповідний документ був опублікований на сайті президента.

Зокрема, довічні стипендії отримуватимуть:

  • 84-річна Надія Микитівна Роздабара — солістка народного самодіяльного фольклорно-етнографічного ансамблю «Древо» Крячківського сільського клубу Пирятинської громади Лубенського району.
  • 71-річна Ніна Петрівна Рева — керівниця народного самодіяльного фольклорно-етнографічного ансамблю «Древо» Крячківського сільського клубу Пирятинської громади Лубенського району.

Нагадаємо, гурт «Древо», що з села Крячківка Полтавської громади, існує вже 60 років. Він відомий далеко за межами України. Учасниці «Древа» виконують старовинні пісні Полтавщини, а також пісні, складені чи доповнені ними самими. В Україні ансамбль знають як того, чиї голоси лунали у відомому мультфільмі «Жив був пес».

Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»