Битва за Полтаву: про що пишуть Мамай та Іващенко перед другим раундом виборів

6-го листопада Полтавська ТВК оголосила офіційні результати виборів голови Полтавської ОТГ. Жоден із кандидатів не набрав більше 50 відсотків голосів, тому у Полтаві буде другий тур виборів.

Вийшли до нього Олександр Мамай, партія “За Майбутнє”, якого підтримали 20 856 виборців або 30,6% та Сергій Іващенко, партія “Слуга народу”, якого підтримали 12 290 виборців або 17,71% тих, хто прийшов на дільниці у першому турі.

Другий тур виборів відбудеться за два тижні – у неділю, 22 листопада. Цього разу кандидатові для перемоги потрібно буде просто набрати більше голосів за опонента.

Ми поцікавились, як готуються опоненти до другого туру. Зокрема відстежили останню активність обох кандидатів у соціальних мережах.

Олександр Мамай на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook виклав великий пост, у якому перерахував дев’ять пунктів позитивних речей, які зробили (або почали) робити у місті для молоді та спорту. До переліку зокрема потрапили початок будівництва басейну на Петра Юрченка, відкриття бази для занять боксом на Панянка та реконструкція табору “Олімпійські надії”.

– Спорт та молодь. Дякую вам! Працюємо разом на благо Полтави та полтавців, – написав Олександр Мамай.

Інший кандидат на посаду голови Полтавської ОТГ, Сергій Іващенко, написав пост про символічність дати другого туру – 22 листопада. У цей день в Україні відзначають День Гідності та Свободи. І кандидат від “Слуги народу” закликав у цей день звільнити Полтаву від корупції та застійних пережитків.

– Отже, тепер офіційно. 22 листопада, День Гідності та Свободи. Ми зробимо нашу Полтаву вільною від корупції та застійних пережитків. Всі могли переконатися, наскільки важливий кожен голос. Якщо Ви справді прагнете ЗМІН, не відсиджуйтесь вдома. Будемо відповідальними, будемо громадянами! Зміни свою Полтаву! – написав Сергій Іващенко.

У першому турі розрив між кандидатами склав більше 8 тисяч голосів на користь Олександра Мамая. Щоб відіграти цей відрив Сергію Іващенку потрібно буде у другому турі акумулювати голоси інших кандидатів, які зійшли із дистанції.

Нагадаємо у першому турі інші кандидати отримали наступні результати:

Олександр Удовіченко, “Рідне місто” – 9026 голосів (13,01%);

Андрій Карпов, “Європейська солідарність” – 6841 голос (9,86%);

Сергій Каплін, “Партія простих людей Сергія Капліна” – 5231 голос (7,54%);

Юрій Бублик, “Свобода” – 4252 голоси (6,13%);

Андрій Матковський, “Батьківщина” – 3852 голоси (5,55%); 

Оксана Деркач, “Опозиційна платформа – За життя” – 3007 голосів (4,33%); 

Олександр Шамота, “Соціал-демократична партія” – 1965 голосів (2,83%);

Валерій Шупта, “Воля” – 642 голоси (0,93%);

Олег Слизько, “Республіка” – 616 голосів (0,89%);

Василь Ковальчук, “Аграрна партія” – 502 голоси (0,72%);

Вікторія Мірошніченко, “Пропозиція” – 306 голосів (0,44%).

На наступному тижні ми зв’яжемося зі штабами політичних партій та дізнаємося їх позицію щодо підтримки/не підтримки когось із кандидатів у другому турі.

Нагадаємо, за десять днів до виборів автор викладав свої міркування у матеріалі про те, чому Полтава вже програла на місцевих виборах. В принципі, голосування у першому турі лише підтвердило усі прогнози.

Бажаєте отримувати найважливіші новини Полтави у месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram