Басейн в авіамістечку не відкриють і в 2021-му — ОДА замовляє додаткові роботи за 40 млн грн (оновлено)

Термін будівництва спорткомплексу на вул. Петра Юрченка збільшується ще майже на рік — в ОДА заявили про необхідність проведення додаткових робіт, які збільшують загальну вартість будівництва до понад 11 млн доларів

29 липня Департамент будівництва, містобудування і архітектури Полтавської ОДА оголосив тендер на додаткові роботи з будівництва спортивно-видовищного комплексу з приміщеннями громадського обслуговування на вул. Петра Юрченка, 1а, у Полтаві. Очікувана вартість — 39,4 млн грн. Про це «Полтавщині» стало відомо з порталу Prozorro.

Додаткові роботи потягнуть за собою і збільшення термінів будівництва. У проекті договору конкретної дати немає, але в описі тендера вказано, що їх мають виконати до 31 серпня 2022 року.

При цьому, голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов, 20 липня заявляв, що добудувати спорткомплекс мають цього року. А вже за три дні після цієї обіцянки департамент підписав з ТОВ «Неоіжиніринг» договір на чергове коригування проекту за 0,5 млн грн.

Враховуючи нюанси тендерних процесів, якщо не сам Синєгубов, то у Департаменті будівництва не могли не знати про збільшення витрат і термінів, станом на 20 липня.

У техзавданні конкурсу вказано, що додаткові роботи частково стосуватимуться підлоги, гідроізоляції та плитки басейну, опорядження холу, електро- та іншого обладнання, випробування чаш басейнів, відеоспостереження, вентиляції, спортивного знаряддя тощо.

Охочі взятися за їх виконання можуть подавати пропозиції до 16 серпня. Найімовірніше, контракт отримає та сама компанія, яка добудовує спорткомплекс із басейнами зараз — ТОВ «Марк Строй».

Нагадаємо, басейн в авіамістечку намагаються звести з 2007 року. За ці роки тричі змінилися власники довгобуду, а вартість реалізації проекту виросла в кілька разів. Разом з новими додатковими роботами, загальна вартість будівництва спортивного об’єкта, за сьогоднішнім курсом валют, складатиме понад 11 млн доларів.

Будівництво басейну станом на червень 2021 року

Для того, щоби спортивно-видовищний комплекс був добудований цього року, Кабмін виділив 105 млн грн з держбюджету. Та, як бачимо, цього виявилося недостатньо і навіть така сума не врятувала від перенесення дати закінчення робіт ще на рік. Не кажучи вже про саме відкриття басейнів для вільного користування полтавцями.

Для прикладу, новий басейн у Розсошенцях вартістю 56 млн грн збудували за 3,5 роки. Роботи завершилися у кінці 2020 року. Проте через затримку з отриманням дозвільних документів, офіційне відкриття спортивного об’єкта відтермінували до серпня 2021 року.

UPD 20:30: Після публікації матеріалу з редакцією зв’язався начальник управління капбудівництва Департаменту будівництва, містобудування і архітектури ОДА Володимир Годня. Він пояснив, що такий термін будівництва замовник був змушений опублікувати через технічні вимоги, пов’язані з кількістю додаткових робіт і їхньою вартістю. За словами Годні, насправді підрядник дотримуваиметься оголошених раніше строків — тобто до кінця 2021 року. А необхідність ще одних додаткових робіт виникла після тестового набору води у чаші та більш глибших уточнень з Федерацією плавання видів спорту, якими займатимуться у спорткомплексі.

Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»