За тиждень у браконьєрів вилучили 86 знарядь лову та 546 кг риби, — Полтавський рибпатруль

Очільниця Полтавського рибоохоронного патруля відзвітувала про роботу інспекторів за тиждень. З 22 по 28 серпня порушники завдали збитків рибному господарству майже на 18 тис. грн.

За тиждень інспектори Полтавського рибоохоронного патруля виявили 146 порушень правил рибальства. За результатами рейдів склали 21 адміністративний матеріал за ч.4 ст.85 КУпАП — грубе порушення правил рибальства. За цим фактом вилучили 93,3 кг риби та 22 сітних знарядь лову.

Крім того, за ч.3 ст.85 КУпАП — порушення правил рибальства склали 98 адмінпротоколів та наклали штрафу на суму 5 406 грн.

— Щодо порушень правил придбання і збуту водних біоресурсів, склали один протокол, а це ч.1 ст. 88-1 КУпАП. Так, 6 кг риби повернули на зберігання до рішення суду, — розповіла начальниця Управління Державного агентства рибного господарства у Полтавській області Оксана Кулинич.

Також інспектори склали 26 актів виявлення безхазяйного майна. У браконьєрів вилучили 61 сітне знаряддя лову та одне знаряддя лову із застосуванням електроструму: підсака з проводами. Конфіскували ітрансформатор та батарею акумуляторну. Риби ж виявили 442 кг.

— За цей період роботи всього нараховано збитків за таксами на 17 972 грн. Якщо підсумувати всі випадки порушень, то водних біоресурсів незаконно добуто аж 546,80 кг. За цими фактами вилучили 86 заборонених знарядь лову, а штрафів нарахували на суму 5 406 грн, — прокоментувала Оксана Кулинич.

Як приклад, 24 серпня 2018 року близько першої години ночі рейдова група інспекторів патруля та працівники сектору водної поліції відділу превенції Кременчуцького відділення поліції ГУНП в Полтавській області задокументували факт грубого порушення Правил рибальства. Порушник за допомогою мисинової сітки, довжина якої близько ста метрів, та дюралюмінієвого човна вилов 16 кг риби. А саме: плітка – 69 екз., лящ – 1 екз., плоскирка – 18 екз.

Інцидент стався на території Кам’янського водосховища Кременчука поблизу бара «Старий Томас». Збитки, завдані рибному господарству України, склали 6 647 грн. Тому вирішується питання про внесення даного матеріалу до ЄРДР для притягнення до кримінальної відповідальності передбаченої ч.1 ст.249 ККУ.

Другий факт порушення зафіксували того ж дня годиною пізніше поблизу бара «Пальміра». Рибалка-порушник забороненим знаряддям лову «перемети», на якому налічується 38 крючків, виловив 7 сомів вагою 7 кг. Так, склали адміністративний протокол за ч.4. ст.85 КУпАП — грубе порушення правил рибальства. Матеріали направили до суду для вирішення питання згідно з чинним законодавством.

27 серпня в ході рибоохоронної роботи на території Кам’янського водосховища в районі бази відпочинку «Ринковського» Кременчуцького району виявили підсаку з проводами, трансформатор та батарею акумуляторну, без риби. У результаті склали безгосподарський акт виявленого майна.

Наступного дня, 28 серпня, на території Сулинської затоки Кременчуцького водосховища біля с. Липове Глобинського району виявили 6 риболовних сіток, довжина яких становить 95 метрів. У них була свіжа риба: карась – 17 кг, лящ – 16 кг, короп – 2 кг, судак – 1 кг, товстолоб – 2 кг. Загальна вага водних біоресурсів — 37 кг.

— За цим порушенням також склали акт виявлення та вилучення безхазяйного майна. Рибу ж здали до рибоприймального пункту. Завжди наголошую, що природу треба берегти, дбайливо ставитись до неї. Оскільки ми залишимо наші водойми у спадок наступним поколінням. Подумати тільки про наших дітей та онуків, хіба ж вони не варті збереженої природи? — наголосив заступник голови Полтавської ОДА Роман Товстий.

Крім цього, 28 серпня на території Кам’янського водосховища район
с. Орлик Кобеляцького району Полтавські області виявили грубе порушення п.3.15. Правила спортивного та любительського рибальства. У результаті склали протокол за ч.4 ст.85 КУпАП, а збитки становлять — 1204 грн. Порушник взабрід сіткою жиляною виловив 4 кг риби, зокрема: одну щуку та сазана. За цим фактом направили матеріал для розгляду суду.

Нагадуємо, вилов риби регулюється Правилами любительського і спортивного рибальства. Про порушення ви можете повідомити на цілодобову гарячу лінію патруля: 096-907-50-08.

Полтавський рибоохоронний патруль