Як на Полтавщині здаватимуть ЗНО діти з особливими потребами

На Полтавщині 16 дітей з особливими потребами здаватимуть ЗНО — у Департаменті освіти і науки Полтавської ОДА запевнили, що кожна дитина буде забезпечена відповідними умовами

22 травня відбудеться перше зовнішнє незалежне оцінювання по всій Україні. Перший іспит учні складатимуть з математики, а от російську мову з тестів ЗНО-2018 прибрали.

На Полтавщині загальна кількість дітей, які зареєструвалися на ЗНО — 11600. Учні складатимуть тести з 22 травня по 13 червня. Обов‘язкові предмети — українська мова і література та історія, ще один предмет — за бажанням.

Цього року на ЗНО зареєструвалося 16 дітей з особливими потребами. Методист відділу зовнішнього оцінювання та моніторингу якості освіти Департаменту освіти та науки Полтавської ОДА Наталія Барболіна розповіла про умови, в яких будуть складати ЗНО діти з особливими потребами.

За словами Наталії Барболіної, в залежності від потреб, дітям надаються необхідні умови для складання ЗНО. Якщо дитина має проблеми з опорно-руховим апаратом, то таких дітей розміщують в аудиторіях на першому поверсі навчального закладу. Якщо учень має вади зору, то йому надається більше часу на тестування — додаткові 30 хвилин, таких учнів розміщують в окремій аудиторії.

Для дітей з вадами слуху передбачено, що під час ЗНО з іноземних мови аудіювання проводитиметься в доступній для них формі. Також діти, які хворі на цукровий діабет, матимуть змогу вчасно прийняти ліки. Діти, які пересуваються на інвалідному візку, складатимуть ЗНО у навчальних закладах, які облаштовані пандусами. Аудиторії для них також облаштовують на першому поверсі.

Про особливі потреби учасник ЗНО повідомляє тоді, коли здійснюється його реєстрація. Під час реєстрації учень з особливими потребами зазначає, які йому необхідні умови та надає відповідні довідки. Всі надані відомості учнів враховуються під час «розсаджування» їх по пунктам складання ЗНО.

Якщо ж учень перед складанням незалежного оцінювання отримав перелом руки, ноги або інших частин тіла, то персонал та чергові пункту складання ЗНО будуть надавати необхідну допомогу для комфортного проходження тестування.

Під час реєстрації для участі в ЗНО потрібно обов‘язково вказувати про наявність особливих потреб у дитини. Адже, якщо дитина не вкаже під час реєстрації цих даних, то персонал пункту не зможе дізнатися про наявність таких потреб і вчасно зорієнтуватися, щоб допомогти.

На Полтавщині для зручного проходження незалежного оцінювання дітей з особливими потребами розподіляють по 9 округам, які сформовані в області. Цим розподілом займається Харківський регіональний центр оцінювання якості освіти.

Нагадаємо, що у Полтаві планують створити комунальний заклад «Інклюзивно-ресурсний центр Полтавської міської ради» для дітей з особливими потребами віком від 2 до 18 років.

Анастасія НЕДОГОРСЬКА, «Полтавщина»