Полтавці оплачують термінове оформлення закордонних паспортів, яких чекають місяцями

Полтавець заплатив 810 гривень за термінове виготовлення закордонного паспорта, але послугу так і не отримав

В управлінні Державної міграційної служби у Полтавській області не змогли відповісти клієнту, коли він зможе отримати закордонний паспорт, за термінове виготовлення якого він заплатив ще у листопаді 2017 року. Про це розповів читач «Полтавщини» Ігор:

— 24 листопада я подав необхідний пакет документів на отримання біометричного закордонного паспорта до Решетилівського районного сектору ДМС України. Сказав, що мені потрібно отримати паспорт до 18 січня 2018 року, адже я планую виїхати закордон. Мені відповіли, що «просте» оформлення коштує 570 грн і буде тривати 3-4 місяці. Однак, якщо я заплачу за термінове виготовлення 810 грн, то отримаю паспорт протягом місяця-півтора. Це мене влаштовувало, тому я заплатив вказані 810 грн. Час минав, паспорт не видавали, а в управлінні ДМС, на вулиці Пушкіна у Полтаві, перевірили мою інформацію і сказали, що паспорт ще не виготовили і коли його мені видадуть — вони не можуть. Єдине, що відповіли, що комбінат «Україна» у Києві не встигає виготовляти паспорти. Я тоді запитав, навіщо ви тоді берете з людей гроші, якщо у Києві — «аврал»? Відповіді, звичайно, не було. Виходить, що я заплатив за послугу, але тепер не маю ні 810 грн, ні важливої для мене закордонної поїздки. Думаю тепер звертатися до суду.

У ДМС України повідомили, що Поліграфкомбінат «Україна» не встигає персоналізувати усі документи, які оформлюють у підрозділах Міграційної служби та ЦНАПах. Все це — через аномально підвищений попит на закордонні паспорти. Через поєднання двох факторів — сезонне зростання попиту та ажіотаж, пов’язаний із запровадженням безвізового режиму України з ЄС, починаючи з травня 2017 року попит на закордонні паспорти різко зростав. Вже сьогодні підрозділи міграційної служби, центри надання адміністративних послуг оформлюють понад 22 тисячі замовлень на добу, що приблизно удвічі більше, ніж в аналогічний період минулого року. Також розпочато планову заміну сертифікатів на Поліграфкомбінаті «Україна», яка спричинить необхідність оновлення дати та повторного відправлення всіх даних для персоналізації паспортів, які раніше відправлялися міграційною службою.

У січні 2018 року заплановано запуск на Поліграфкомбінаті «Україна» додаткової лінії персоналізації паспортів, що дозволить протягом найближчих місяців поступово повернутися до планової видачі закордонних паспортів у строки до 7 або 20 робочих днів в залежності від суми оплаченого адміністративного збору.

На сьогоднішній день затримка у видачі триває, тому міграційна служба звернулася до громадян з попередженням та порадою жодним чином не планувати закордонну подорож, не маючи на руках діючого паспорта для виїзду за кордон, не звертатися до будь-яких посередників, які обіцяють будь-які конкретні строки виготовлення паспорта.

Сьогодні ПК «Україна» разом з Міністерством економічного розвитку і торгівлі докладає максимальних зусиль щодо придбання додаткового обладнання по випуску паспортів громадянина України для виїзду за кордон з безконтактним електронним носієм, що дозволить значно збільшити потужності підприємства та максимально задовольнити потреби громадян України.

Підвищений попит та різке збільшення кількості оформлюваних документів можуть спричиняти тимчасові затримки у видачі паспортів. Дізнатися про стан оформлення та друку документа можна за допомогою електронного сервіса на офіційному веб-сайті ДМС України, дані сервіса оновлюються тричі на день.

Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»